Aktuális

Szerencs Város Önkormányzata 1998 óta minden évben – idén már 27. alkalommal – ünnepelte Szerencs Város Napját emlékezve arra, hogy 1605. április 17–20. között itt tartottak országgyűlést, amelyen Bocskai Istvánt Magyarország fejedelmévé választották. A képviselő-testület hagyományosan ekkor adja át a kitüntetéseket azoknak, akik az elmúlt években hozzájárultak a település gazdasági, társadalmi és szellemi életének fejlődéséhez. A kitüntetéseket április 11-én adták át a Rákóczi-vár színháztermében.

„Ezen a jeles évfordulón emlékezzünk tisztelettel a fejedelemre, és merítsünk erőt abból a kitartásból, hazaszeretetből, amelyet ő és kortársai tanúsítottak. Kívánom, hogy ez a megemlékezés erősítse bennünk a múltunk iránti tiszteletet és a jövőnk iránti felelősséget” – mondta köszöntőjében Kiss Attila polgármester. Hozzátette, hogy az ünnepi ülés kiválóan alkalmas arra, hogy köszönetet mondjanak azoknak, akik a mindennapi életük során, azon túl valami plusszal hozzájárultak a város társadalmi, kulturális vagy éppen sport életéhez, fejlesztették és életben tartották a település hazai és külföldi kapcsolatait.

Dr. Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében történelmi visszatekintést adott Szerencs szerepéről a magyar történelemben, különösen Rákóczi Zsigmond és Bocskai István idején. Felidézte, hogyan vált a település mezővárosból szabad királyi várossá, és kiemelte a szerencsi országgyűlés jelentőségét. Az államtitkár ezután a jelen fejlesztéseiről és terveiről beszélt. Megemlítette a szigetelőanyag gyár próbagyártásának indulását, a Nestlé új napelemparkját és a csokoládégyár fejlesztését, valamint a mezőgazdasági beruházásokat. Szólt a megújult óvodákról, templomokról, iskolákról, valamint közösségi terek, uszoda és sportlétesítmények fejlesztésének terveiről.

A köszöntők után dr. Koncz Zsófia, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára, a térség országgyűlési képviselője, Kiss Attila polgármester és dr. Béni Gyula jegyző átadták a kitüntetéseket, elismeréseket.

Szerencs Város Díszpolgára kitüntető címet kapott dr. Rohály Judit a város társadalmi fejlődése, egészségügyi színvonalának megőrzése érdekében végzett munkájáért.

Szerencs Város Díszpolgára kitüntető címet kapott dr. Móré László a város társadalmi fejlődése, egészségügyi színvonalának megőrzése érdekében végzett munkájáért.

Pro Urbe Szerencs kitüntetést kapott Bereczk József István a város gazdasági-üzleti, valamint a közélet területén végzett kiemelkedő munkájáért.

Pro Urbe Szerencs kitüntetést kapott Nagy Lajos a város nevelés-oktatás, valamint a közélet területén végzett kiemelkedő tevékenységéért.

Szerencs Város Közszolgálatáért kitüntetést kapott Jászayné Deák Erzsébet a város közéletében az oktató-nevelő munka területén végzett kiemelkedő tevékenységéért.

Szerencs Város Közszolgálatáért kitüntetést kapott Király Judit a város közéletében a közművelődés területén elért kimagasló társadalmi tevékenységéért.

Szerencs Város Közszolgálatáért kitüntetést kapott Maczkó Zsoltné a város közéletében szociális területen végzett kiemelkedő tevékenységéért.

Szerencs Város Közszolgálatáért kitüntetést kapott dr. Sándor Zoltán a város közéletében a művészeti élet területén elért kimagasló társadalmi tevékenységéért.

Szerencs Város Tiszteletbeli Polgára kitüntető címet kapott Prof. Dr. Pintér Lajos a város értékeinek közvetítésében, a nemzetközi kapcsolatok ápolása területén végzett tevékenységéért.

Szerencs Város Tiszteletbeli Polgára kitüntető címet kapott Nagy Attila, a város értékeinek közvetítésében, a művészeti kapcsolatok ápolása területén végzett tevékenységéért.

A Herman Lajos Kamarai Díj Szerencs elismerést Rétlaki Róbert asztalos mester, egyéni vállalkozó nyerte el.

A kitüntetettek nevében Bereczk József István mondott köszönetet. Hangsúlyozta, hogy ez élete legnagyobb elismerése, mert tudja, milyen nagyszerű emberek kapták meg korábban ezt a díjat. Kiemelte, hogy a kitüntetettek különböző területeken dolgoznak, mégis egy közösséget szolgálnak, közös céljuk pedig az önzetlen munka és a másik emberrel való törődés. Prof. Dr. Pintér Lajos szintén köszönetet mondott. Elhangzott, hogy gyermekkorát Szerencsen töltötte, és bár életútja külföldre vezette, mindig is erősen kötődött a városhoz. Megosztotta '56-os forradalomhoz fűződő élményeit is, ami miatt később emigrálnia kellett. Beszédét azzal zárta, hogy bár sokfelé járt, számára Magyarország mindig Szerencset jelentette. Az ünnepi testületi ülésen közreműködött a Hegyalja Pedagógus Kórus.

A weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.